Dokumentacja kadrowa 2020 Prowadzenie i przechowywanie po zmianach od 1 stycznia 2020 roku

Dokumentacja kadrowa 2020 Prowadzenie i przechowywanie po zmianach od 1 stycznia 2020 roku W książce omówiono rewolucyjne zmiany, jakie weszły w życie od 1 stycznia 2019 r. w zakresie prowadzenia i przechowywania dokumentacji pracowniczej. Z publikacji można się m.in. dowiedzieć: jak prowadzić dokumentację w formie elektronicznej,jakie są nowe okresy archiwizacji dokumentów pracown

Dzisiaj sprzedaliśmy 3 sztuki książki Dokumentacja kadrowa 2020 Prowadzenie i przechowywanie po zmianach od 1 stycznia 2020 roku

  • Autor: Praca zbiorowa, Poradnik Gazety Prawnej 2020
  • Rok wydania 2019
  • Liczba stron: 210

Opis książki Dokumentacja kadrowa 2020 Prowadzenie i przechowywanie po zmianach od 1 stycznia 2020 roku

Dokumentacja kadrowa 2020 Prowadzenie i przechowywanie po zmianach od 1 stycznia 2020 roku W książce omówiono rewolucyjne zmiany, jakie weszły w życie od 1 stycznia 2019 r. w zakresie prowadzenia i przechowywania dokumentacji pracowniczej. Z publikacji można się m.in. dowiedzieć:
jak prowadzić dokumentację w formie elektronicznej,
jakie są nowe okresy archiwizacji dokumentów pracowniczych,
jak prowadzić akta osobowe na nowych zasadach.
Opracowanie uwzględnia obowiązki pracodawców w zakresie prowadzenia dokumentacji kadrowej zawarte w nowym rozporządzeniu w sprawie dokumentacji pracowniczej. W publikacji zostały omówione kwestie związane z nowymi obowiązkami płatników składek, wynikającymi ze skrócenia okresów przechowywania dokumentacji kadrowej. Przystępnie wyjaśnione zostały procedury, zgodnie z którymi pracodawca – płatnik składek – powinien postępować, aby mieć prawo do skróconego okresu przechowywania akt osób zatrudnionych po 1998 r. Omówiono także wszystkie najważniejsze zmiany w dokumentach ZUS związane ze skróceniem przechowywania akt, w tym nowe formularze, które obowiązują od 1 stycznia 2019 r. – ZUS OSW, ZUS RIA, ZUS RPA. Nowe formularze, a także nowe wersje druków dotychczas obowiązujących przedstawiono w instruktażowy sposób i z uwzględnieniem najnowszych wytycznych ZUS w tym zakresie. Książka zawiera nowe wzory dokumentów pracowniczych przygotowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Omówiono także dokumentowanie kwestii związanych z innymi aspektami zatrudnienia – m.in. zawieraniem umów o pracę, ewidencjonowaniem czasu pracy, odpowiedzialnością porządkową czy badaniami profilaktycznymi pracowników. Książka ma też suplement elektroniczny w postaci specjalnie przygotowanego serwisu z aktywnymi wzorami ponad 40 dokumentów. Są to m.in.:
wzór informacji o zmianie formy prowadzenia dokumentacji pracowniczej;
wzór regulaminu pracy;
wzór regulaminu wynagradzania;
wzór obwieszczenia w sprawie systemów i rozkładów czasu pracy oraz okresów rozliczeniowych.
Aktywne wersje wszystkich wzorów są zamieszczone w serwisie internetowym INFORLEX PRAWO, dostępnym po zalogowaniu przy użyciu kodu ze zdrapki dołączonej do książki.Publikacja jest nieocenioną pomocą dla każdego pracodawcy oraz osoby odpowiedzialnej za sprawy kadrowe i pracownicze w firmie.

Polecamy z kadr:

Znikająca diwa Tom 1

Znikająca diwa Tom 1 Max – naczelny łowca myszy w Teatrze Królewskim – wpadł po wąsy w swoj