Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń Publikacja omawia najważniejsze zagadnienia dotyczące dokonywania potrąceń z wynagrodzeń i wierzytelności przysługujących pracownikom i innym zatrudnionym osobom. Porusza praktyczne kwestie współpracy pracodawcy z komornikiem i administracyjnym organem egzekucyjnym w zakresie sporządzania pism i innych dokumentów niezbędnych

Dzisiaj sprzedaliśmy 2 sztuki książki Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń

  • Autor: Bożena Pęśko
  • Rok wydania 2019
  • Liczba stron: 90

Opis książki Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń Publikacja omawia najważniejsze zagadnienia dotyczące dokonywania potrąceń z wynagrodzeń i wierzytelności przysługujących pracownikom i innym zatrudnionym osobom. Porusza praktyczne kwestie współpracy pracodawcy z komornikiem i administracyjnym organem egzekucyjnym w zakresie sporządzania pism i innych dokumentów niezbędnych przy potrąceniach. Charakteryzuje szczegółowo obowiązki pracodawców dotyczące egzekucji i ustalania wysokości potrącenia. Uwzględnia przy tym zmiany wprowadzone tzw. pakietem alimentacyjnym oraz w zakresie wierzytelności przysługujących osobom wykonującym umowy cywilnoprawne. Pracodawcy i zleceniodawcy muszą m.in. wiedzieć:
jakie są granice potrąceń i kwoty wolne od potrąceń;
w jakich wypadkach należy informować organy egzekucyjne o zmianie okoliczności wpływających na możliwość potrącenia;
na czym polega zbieg egzekucji i według jakich zasad dokonywać potrąceń w takiej sytuacji;
jak dokonać jednoczesnych potrąceń z wynagrodzenia za pracę i zasiłku chorobowego.
W publikacji przeanalizowano również zagadnienie ochrony danych osobowych dłużników oraz problematykę zabezpieczenia wierzytelności pieniężnych pracodawcy.

Polecamy z kadr:

Wielkanocne pisanki

Wielkanocne pisanki Popularna seria wierszyków dla najmłodszych. Zabawne, rymowane historyjki o sy